Güçlerimizi Birleştirdik

Aksaray halkına yıllardır sağlık hizmet sektöründe hizmet veren iki büyük kuruluş olan Özel Aksaray Hastanesi ve Özel Medisaray Hastanesi güçlerini birleştirdi.

Yaklaşık 5 yıldır Aksaray Halkına en iyi sağlık hizmetini vermeye çalışan şehrimizin çoklu branşta hizmet veren iki özel hastanesi önümüzdeki yıllarda tek çatı altında birleşmek, muhtemel sorunların karşısında daha güçlü olabilmek, toplam kaliteyi yükseltmek ve sağlıklı bir şekilde büyümek amacı ile tek vücut olmaya karar verdiler.

Görüşmemizde Özel Medisaray Hastanesi'nin Başhekimi ve Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Dr Gökmen Kurt ve Özel Aksaray Hastanesi'nin Genel Koordinatörü Sn. Ümit Güney vardı. Mesleklerinde çok iyi konumlara gelmiş ve Aksaray Halkına düzgün ve doğru sağlık hizmeti vermeye kendilerini adamış Sn. Kurt ve Sn. Güney, daha şimdiden tek vücut olmuşçasına şunları söylediler:
Hem Özel Medisaray Hastanesi hem de Özel Aksaray Hastanesi Aksarayımız için önemli kazanımlardır.
Özel Aksaray Hastanesi terminal yanında, oldukça geniş bir arazi üzerine sadece hastane olmak amacı ile kurulmuş 39 yataklı bir sağlık kurumudur.  İlk hastasını Mayıs 2

7'de kabul etmiştir.  Özel Aksaray Hastanesi, hem büyümeye elverişli arazisi hem de şehrimizin fiziksel büyüme aksındaki yeri ile önemli bir konumdadır. Kurucularının da desteği ile Aksaraylı hastalarımızın güvenini ve itibarını kazanmıştır.

Özel Medisaray Hastanesi şehrin merkezinde, konum olarak çok önemli bir nokta olan Eğri Minare' nin karşısındadır. Daha önce hastanecilik yapan ancak işi yürütemeyen bir ekipten Aksaraylı doktorlarca satın alınmış ve sürekli geliştirilerek bugünkü noktasına getirilmiştir.  Medisaray Hastanesi de ilk hastasını Ocak 2

8’de kabul etmiştir.  Medisaray Hastanesi doktor ortaklı yapısı ile hastaların gönüllerinde taht kurmayı başarmış ancak binasının sınırlarına artık sığamaz olmuştur.